Malediwy

Malediwy to przepiękny kraj wyspiarski
znajdujący się na oceanie indyjskim.

Malediwy – rajskie wyspy na Oceanie Indyjskim

Malediwy to przepiękny kraj wyspiarski znajdujący się na Oceanie Indyjskim. Ten malowniczy archipelag składa się z 26 atoli obejmujących 1192 wysp. Malediwy to najmniejsze państwo Azji i najniżej położony kraj na świecie. Wszystkie wyspy na Malediwach wznoszą się 1 metr nad poziomem morza. Z ponad tysiąca wysp zamieszkanych jest zaledwie ok. 200 z czego kilkadziesiąt stanowi mniej lub bardziej luksusowe kurorty. Niektóre wyspy wykorzystywane są do celów rolniczych. Zamieszkane wyspy są rozproszone dlatego obok transportu morskiego – łodziami motorowymi, bardzo popularny jest także transport lotniczy (awionetki, wodoloty). Stolicą a tym samym największym miastem Malediwów jest Male zamieszkiwane przez ponad 150 tyś. mieszkańców. Malediwy to w 100% kraj muzułmański. To także najmniejszy muzułmański kraj na świecie. Mimo, iż językiem narodu malediwskiego jest Dhivehi a obecny skrypt, Thaana, jest unikalny i został opracowany na podstawie cyfr arabskich z XVI w., to wszyscy mieszkańcy wysp biegle posługują się językiem angielskim. Malediwczycy to cudowni i przyjacielscy ludzie. Łatwo nawiązują kontakt a przy tym są niezwykle pomocni. Każdy przybysz wyjedzie z wysp bogatszy o wielu nowych przyjaciół i cudowne wspomnienia.

Malediwy raj dla miłośników podwodnego świata

Malediwy to jedno z najlepszych na świecie miejsc do podziwiania flory i fauny morskiej. Jest to raj dla miłośników nurkowania. Spotkamy tu różne gatunki ryb, koralowców i innych morskich stworzeń takich jak płaszczki, żółwie czy różne rodzaje rekinów. Białe plaże, przepiękne lazurowe laguny, bezludne wyspy przyciągają turystów z całego świata i sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie na egzotyczne rodzinne wakacje.

Na Malediwach możesz wypoczywać zarówno na wyspach lokalnych jak i w kurortach.

Ślub na Malediwach. Podróż poślubna na Malediwy.

Malediwy to także jedno z najczęściej wybieranych miejsc na świecie na podróże poślubne oraz romantyczne wakacje we dwoje. Nowożeńców kuszą luksusowe hotele oferujące szeroki wachlarz usług oraz specjalne dodatki honeymoon takie jak romantyczne rejsy o zachodzie słońca, kolacje na bezludnych wyspach czy śniadania podawane w basenie. Romantyczne wakacje spędzone w willi na wodzie z widokiem na Ocean długo zapadną w pamięć. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość zorganizowania ślubu na Malediwach. Warto pamiętać, że na Malediwach możliwy jest tylko ślub symboliczny, który nie jest uznawany w Polsce.

Pogoda na Malediwach. Kiedy jechać na Malediwy?

Pogoda na Malediwach jest niezmienna niemal przez cały rok. Temperatura to zwykle ok. 30°C. Na bezchmurne niebo można liczyć szczególnie pomiędzy styczniem a kwietniem – w tym okresie występuje najmniej opadów ale ten okres charakteryzuje się najwyższymi cenami. Miesiące od kwietnia do października – trochę więcej opadów ale w zamian za to hotele oferują naprawdę korzystne upusty cenowe. Pogoda w dalszym ciągu pozwala na komfortowe plażowanie i wylegiwanie się na słońcu. Listopad i grudzień na Malediwach to „przed-sezon”, ceny są umiarkowane, a pogoda zróżnicowana.

Wakacje na Malediwach. Gdzie jechać i jak dobrze zaplanować urlop na Malediwach?

Na Malediwach możesz wypoczywać zarówno na wyspach lokalnych jak i w kurortach. Wyspa lokalna na Malediwach to nic innego jak wyspa zamieszkałe przez ludność miejscową. To właśnie tutaj poznasz kulturę kraju. Wyspy lokalne oferują bardzo ciekawe wycieczki, których nie znajdziemy w ofercie resortów a jeśli to ich ceny będę tam dużo wyższe. Na wyspach posmakujesz tradycyjnej malediwskiej kuchni, w której królują smaki kokosa i ryb. Tutaj poznasz codzienne życie wyspiarzy. Z pewnością nie będzie to katalogowy wywczas, niemniej będzie spokojnie i na pewno ciekawie. Hotele na wyspach lokalnych są przeważnie skromne. Przeważają guest house’y, pensjonaty, hotele ** lub ***. Brak hotelowych luksusów uzupełni życzliwość i gościnność gospodarzy.

Lokalne wyspy to także idealne miejsce na wakacje z dziećmi. Jest tu błogo, bezpiecznie i znacznie taniej niż w resorcie. Fakt, że na wielu wyspach jest ograniczony dostęp do Internetu sprawi, że prawdziwie odpoczniesz Na większości wysp znajdują się szkoły nurkowania i centra sportów wodnych. Wybierając ten rodzaj wypoczynku musisz wiedzieć, że obowiązują tu zasady kraju muzułmańskiego m.in. alkohol jest zabroniony i niedostępny, są specjalne strefy tzw. bikini beach, gdzie można chodzić w bikini, poza tymi strefami obowiązuje przyzwoity ubiór bez odkrywania znacznej części ciała.

Kurorty na Malediwach. Hotel na rajskiej wyspie.

Na Malediwach kurorty zlokalizowane są na osobnych wyspach. Jeden resort, jeden hotel, jedna wyspa. Standardy kurortów na Malediwach są bardzo różne. Od hoteli **** do ultra luksusowych ośrodków, gdzie nocleg kosztuje kilkanaście tysięcy dolarów. Większość hoteli na Malediwach oferuje zakwaterowanie na plaży i na wodzie. To znaczy, że w większości ośrodków na Malediwach możemy wybrać domek na plaży, domek na plaży z basenem albo domki na oceanie tzw. water villas, domki na oceanie z jacuzzi czy domki na oceanie z basenem. Cena tych ostatnich jest wyższa ale zapewnia też niezapomniane przeżycia. 
 
Resorty mają piękne białe plaże i bujną egzotyczną roślinność. Wyspy często otacza rafa koralowa i oblewają je turkusowe, ciepłe wody Oceanu Indyjskiego. W większości hoteli znajdują się nowoczesne centra SPA i siłownie, kilka restauracji, place i kluby zabaw dla dzieci, baseny małe i duże, ogólnodostępne i prywatne, kliniki lekarskie oraz centra sportów wodnych czy szkoły nurkowania. Resorty to miejsca gdzie napijesz się koktajlu z alkoholem a restrykcje dotyczące ubioru na plaży nie obowiązują.

Te dwa różne od siebie światy możesz zobaczyć podczas jednej podróży - przygotujemy dla Ciebie odpowiedni program.

Wybierz co jest dla Ciebie najlepsze 🙂

Luksus w rajskim otoczeniu

Wybierając pobyt w resorcie przekonasz się czym jest wysoki standard obsługi oraz luksus. Tutaj wszystko jest możliwe i ma na celu to, abyś poczuł się jak w raju. W wielu luksusowych ośrodkach goście mają do dyspozycji prywatnego consierge a do swojej willi mogą dolecieć bezpośrednio hydroplanem. Niektóre miejsca wyróżniają się na tle innych np. podwodną restauracją czy sypialnią z widokiem na rafę i podwodny świat. 

Te dwa różne od siebie światy – lokalne wyspy i kurorty wakacyjne – możesz zobaczyć podczas jednej podróży. Osobom ciekawym poznania prawdziwego życia na Malediwach proponujemy połączenie pobytu na wyspie lokalnej z wakacjami all incluisive w resorcie. Nasza agencja ma podpisane bezpośrednie umowy z hotelami a także świetnie przebadany temat wysp lokalnych, dlatego jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie program na Malediwach szyty na miarę i dopasowany do Twoich potrzeb. 

Jak poruszać się na Malediwach?

Na wyspy lub do kurortów możemy się dostać na kilka sposobów. Pierwszy, dłuższy ale tańszy i bardzo klimatyczny, to łódź Dhoni (jest rodzaj promu/statku). Znacznie szybszym środkiem transportu są łodzie motorowe przeznaczone dla turystów oraz samoloty krajowe i hydroplany. Transport samochodowy występuje tylko na atolach miejskich, m.in w stolicy państwa Male. Większość wysp można przejść pieszo w czasie niezbyt długiego spaceru.

Translate »
Translate »